Tělocvična v pokojíčku - nadšení vašich dětí

Maminky, máte také pocit, že by mělo mít vaše dítě více pohybu, nebo že by mělo více cvičit, aby si zlepšilo koordinaci pohybu, či si jen posílilo svalstvo?

 

Také jsem to tak měla. Mé dcerce jsme do pokojíčku umístili skvělou kovovou sestavu se závěsnými komponenty (provazový žebřík, visutá hrazda, gymnastické kruhy, lano na šplhání) a díky ní si zlepšila svou obratnost a byla pohybově zdatnější než její kamarádi. Na této sestavě si užívala cvičení i houpání téměř každý den, proto také – ve srovnání s jinými dětmi – se na celé sestavě časem pohybovala doslova jako Tarzan v džungli.

 

Před nedávnem jsem zaznamenala stále přetrvávající nedostatek pohybového vyžití dětí ve svých pokojíčcích, proto jsem se rozhodla s tím něco udělat – pustila jsem se do tvorby a realizace produktů, díky kterým bude pohyb pro děti hrou a oblíbenou zábavou.

Obzvláště v dnešní době počítačů, mobilů a televize, kdy se stále více řeší narůstající dětská obezita, je potřeba děti neustále motivovat k pohybové aktivitě … určitě to také, maminky, znáte.

Proto jsem uvedla na trh nejprve Mini tělocvičnu – sestavu se 4 rameny pro zavěšení cvičebních prvků, na kterou byla moje dcerka zvyklá ze svého dětství, a následně pak polohovací Hrazdu domací či Stropní a Dveřní závěs. Na tyto závěsné systémy můžete umístit jakýkoli závěsný cvičební či zábavný prvek (boxovací pytel, závěsný kovový kruh, houpačky atp.) a vaše děti budou nadšené.

Navíc své děti opravdu snadno přimějete, aby zanechaly počítačových her a raději si pocvičily či se pohoupaly na těchto multifunkčních domácích sestavách. Děti si je velice brzy zamilují. Potvrzuje to i spokojený tatínek, který natočil video na hlavní straně našeho webu.

  

 

Cílem mých produktů je, udržet děti co nejvíce v pohybu, který je bude bavit. Jedná se vlastně o takový dětský sportovní ráj, kde děti mohou šplhat, lézt po provazovém žebříku, cvičit u tyče nebo na visuté hrazdě či gymnastických kruzích, houpat se na různých houpačkách, točit se na kolotočích, házet na koš nebo hrát závěsné kuželky a v neposlední řadě mohou cvičit gymnastické cviky na hrazdě, která má několik výškových pozic – dle věku či výšky dítěte.

Tyto aktivity děti nesmírně baví a přitom jim přinášejí tolik potřebný aktivní pohyb, rozvíjejí motoriku jejich pohybu, protahují a posilují veškeré svalstvo atp.

Své produkty jsem nazvala GabiGym po své dcerce Gábince a slovo „gym“ v angličtině znamená tělocvična.

Všechny mé produkty jsou navzájem kompatibilní, navíc se sklopným systémem pro úsporu prostoru, a vše lze využít jak doma, tak i v mateřských školách, dětských koutcích apod.

Pokud také vaše děti potřebují doma více pohybu, GabiGym je určitě skvělá volba. J

 

 

Lenka Sobková

Malí gymnasté v domácím prostředí

Viděli byste raději své děti zdravě se pohybovat a cvičit, než sedět shrbené u počítače či s tabletem v ruce? Chcete, aby vaše děti trávily čas zdravěji a efektivněji? Máme pro vás řešení. Inspirovat můžete svoje děti domácí hrazdou HomeFit z produkce GabiGym.

 

Vztah k pohybové aktivitě se vyvíjí již od raného dětství, a proto bychom měli děti cíleně vést k aktivnímu způsobu života. Pravidelná pohybová aktivita je nezbytná nejen jako prevence dětské obezity, ale je základní podmínkou dobrého zdraví a zdravého životního stylu.

V dnešní době, kdy děti raději hrají videohry, než aby vyvíjely nějakou fyzickou aktivitu, je důležité motivovat je k jakémukoli pohybu. Dopřejte tedy svým ratolestem možnost všestranného pohybu v domácích podmínkách a uvidíte, jak se promění v pohodové a veselé děti. Neboť, jak jistě víte, při cvičení tělo produkuje tzv. endorfiny – hormony štěstí, díky kterým budou mít vaše děti dobrou náladu a optimistický pohled na svět.

A jakou hrazdu máme na mysli? Jen hrazdu na cvičení? Ne ne … multifunkční zábavné cvičební náčiní do pokojíčku 4 v 1 – Hrazdu domácí Home Fit! Skvělé řešení nejen pro malé gymnastky a gymnasty v domácím prostředí.

Jaké jsou přednosti a možnosti využití této domácí hrazdy? Záleží jen na vás a vaše děti, čemu dáte přednost. Využívat můžete těchto variant:

 

1.    Ideálně na cvičení gymnastických cviků

2.  Pro zavěšení široké škály závěsných prvků jako např. provazový žebřík, visutá hrazda, gymnastické kruhy, kovový kruh, houpačky, boxovací pytel apod.

3.    Nosné tyče slouží malým tanečnicím jako pomůcka k tanci či v dnešní době velice populárnímu cvičení u tyče: PoleDance a PoleFitness

4.    Kreativní děti si díky konstrukci postaví stan, díky kterému prožijí neobvyklé dobrodružství v teple domova

 

Velkým bonusem této hrazdy je možnost výškového nastavení – máte až 7 možností výškového umístění horizontální tyče/hrazdy, v rozpětí od 70 – 190 cm nad zemí, vždy 20 cm od sebe.

Kovová konstrukce je rozepřena mezi stropem a podlahou s možností (ne nutností) stropního ukotvení.

Navíc máte možnost zvolit si své vlastní barevné provedení kovové konstrukce, neboť tento produkt je dodáván na objednávku.

Možná sami uznáte, že tato novinka je ideální lákadlo, aby děti dobrovolně odložily své oblíbené mobily, tablety, televize … a šly si zacvičit, nebo se houpat. Po takovém, téměř každodenním cvičení, budou mít svá tělíčka ohebná, pružná, posilněná a navíc z nich budou děti veselé, s pozitivním postojem k životu.

 

 

Lenka Sobková