Zdravotní důvody pro pohyb nejen dětí

1)   Posílení kostí – fyzickou zátěží nejen posilujeme svaly, ale zesilují také kosti.

2)   Zesílení srdce – cvičením srdce sílí a stává se efektivnější. Zesílením srdeční svaloviny zároveň zabráníme celé řadě srdečních chorob.

3)   Zdravé plíce – pohybem zvýšíme plicní kapacitu, tj. prostor, do kterého účinně vdechujeme vzduch a rychleji tak okysličíme organismus.

4)   Metabolismus cukrů a tuků – pohybem snižujeme množství nadbytečného cukru v krvi a předcházíme tak riziku vzniku cukrovky.

Zároveň zpracováváme přebytečné tuky a „shazujeme“ přebytečná kila. Snížením váhy ulevíme srdci a tím snížíme riziko kardiovaskulárních chorob a cukrovky.

5)   Bezproblémové cévy – pohybem snižujeme cholesterol, tuky a cukry v krvi. Zároveň posilujeme stěny cév a tím snižujeme vyšší krevní tlak.

6)   Zlepšení vitality – pravidelný pohyb zlepšuje náladu, apetit, snižuje riziko depresí a sklíčenosti, dodává pocit energie a životní síly. Pohybem zvyšujeme odolnost vůči stresu a únavě. Při pohybu se vyplavují „příjemné“ endorfiny, které působí nejen proti bolesti, ale také zlepšují náladu.

Rádi byste probudili ve vašich dětech touhu po pohybu?

Máme pro vás řešení – navštivte naši nabídku produktů – naším posláním je, zábavným cvičebním náčiním dětem přibližovat zdravé možnosti tělesného rozvoje. Hravou formou je přiblížit k něčemu, co jim v životě bude pomáhat.