Co je to Aerial Yoga

Na našem e-shopu si můžete zakoupit pro své dítě Závěsnou/vzdušnou jógu, neboli Aerial Hoop. Co to vlastně Aerial Hoop je?

·        Moderní způsob cvičení, známý také jako Aerial Silk nebo Anti Gravity Yoga Fitness, v překladu Závěsná/vzdušná jóga

·        Jde o cvičení v závěsné síti s prvky jógy, tance a cirkusové akrobacie.

·        Styl Anti Gravity se cvičí na závěsných sítích dlouhých 4,2 m, širokých 2,7 m, vyrobených z materiálu zvaného letecké hedvábí. Tato speciální síť je připevněna obvykle ke stropu a má nosnost až 500 kilogramů.

·        Základem tohoto nového stylu je pohyb v trojrozměrném prostoru… nahoru, dopředu, hlavou dolů (tzv. netopýří polohy) i do boku… můžete ležet v roztažené síti i přecházet do statických pozic. Závěsná jóga je mix fitnessu a jógy, cvičení kombinuje posilovací, akrobatické a protahovací prvky.

·        Tento unikátní styl mohou cvičit jak ženy, tak muži, je ideálním protahovacím i posilovacím cvičením i pro děti.

·        Při závěsné józe dochází k dekompresi páteře, hydrataci kloubů a maximálnímu okysličení.  Cvičení zahrnuje celou řadu prvků – od relaxačních po nesmírně náročné akrobatické.

·        Tato technika je určená zejména lidem s problémem s krční páteří a se zády. Při jakékoliv cvičební poloze totiž celý kosterní systém nějakým způsobem zatěžujeme. Proto se stvořitel této techniky, gymnasta a tanečník Christopher Harrison, rozhodl vytvořit takový způsob cvičení, který bude přístupný pro každého a ponese s sebou blahodárný vliv jógy bez toho, že by kladl jakoukoliv tíhu na náš kosterní systém. Navíc prokrvení hlavy v obrácených pozicích má pak při pravidelném cvičení skvělý vliv na stav vaší pokožky, je nejlepší prevencí proti vráskám, šedivění vlasů, zlepšení paměti a celkové svěžesti.

·        Tento způsob cvičení rovněž umožňuje provádět pokročilé jógové pozice a vydržet v nich delší dobu bez inverzí krku nebo komprese v zádech. Je to náročné, zábavné a účinné.  V každém případě jde o unikátní cvičení, které dokáže neuvěřitelně rychle vést k harmonizaci těla od hlavy až k patě a obohatit i pokročilé cvičence jógy.

 

·        Anti Gravity Yoga vznikla v New Yorku. Její zakladatel Christopher Harrison sestavil soubor cvičení využívající závěsnou síť, který spojuje prvky jógy, gymnastiky, akrobacie a pilates. Cílem zakladatele bylo zvýšit tělesné zdraví a pružnost těla, ale zároveň se při cvičení bavit, což se mu určitě podařilo. Díky němu tento styl teprve nedávno naprosto uchvátil Ameriku a z ní se pak rozšířil na Apeninský poloostrov. Evropskou kolébkou je tedy Itálie. V současné době je závěsná jóga rozšířena do celého světa, lekce mají různé formy, s využitím sítí lze vytvořit široké spektrum lekcí od čistě jógových až k lekcím založeným výhradně na akrobacii. Cvičí se pod vedením speciálně vyškolených instruktorů.